tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

O ACK

Akademickie Centrum Kultury US

Uniwersytet Szczeciński, jako jedna z niewielu Uczelni w Polsce, posiada własną Placówkę Kulturalno - Edukacyjną, jaką jest Akademickie Centrum Kultury.

Nieocenionym atutem jest własna duża scena teatralno – kinowa. Wraz z  zapleczem technicznym umożliwia realizację i prezentację szerokiego spektrum projektów artystycznych studentom, pracownikom oraz szczecińskiej widowni.

Scena Akademickiego Centrum Kultury skupia profesjonalnie działające teatry, kabarety, zespoły muzyczne, chóry oraz grupy warsztatowe.

Na deskach Sceny Akademickiego Centrum Kultury US, co roku odbywa się wiele ważnych wydarzeń artystycznych skupiających społeczność studencką, szerokie spektrum artystów, publiczność naszego miasta oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Odbywają się tu Festiwale o charakterze lokalnym jak: Festiwal scena Młodej Awangardy, będący końcowym rezultatem całorocznej pracy z młodzieżą ze szkół średnich w ramach projektu Akademickiego Centrum Kultury „Scena Młodego Artysty”, krajowym oraz międzynarodowym takie jak:  Festiwal teatrów niezależnych „Pro Contra” czy „Sofft”, na których artyści z całej Europy prezentują wielokrotnie nagradzane premiery swoich spektakli.

Akademickie Centrum Kultury US, to przede wszystkim codzienna praca artystów i studentów Uniwersytetu Szczecińskiego. Realizacji projektów skierowanych do najmłodszych i młodzieży szkół średnich wskazujących przyszłe miejsce zarówno ich nauki, na podejmowanych kierunkach studiów, ale również jakie ich przyszła uczelnia stwarza im możliwości do samorealizacji w postaci kreacji  swoich zainteresowań artystycznych i naukowych.

Praca trwająca od poniedziałku do niedzieli włącznie ma na celu umożliwienie realizacji podejmowanych inicjatyw i działań studentom i pracownikom US na szerokim polu twórczym. Przede wszystkim jednak aktywizację twórczej pracy nad nowymi spektaklami i koncertami które można oglądać na deskach naszej sceny przynajmniej raz w tygodniu. To wreszcie miejsce gdzie odbywa się wiele warsztatów twórczych i naukowych z różnych dziedzin.

Akademickie Centrum Kultury US współpracuje z wieloma profesjonalnymi instytucjami kultury i sztuki w naszym mieście jak i w kraju i zagranicą. Mamy, zatem możliwość tworzenia studentom US miejsca odkrywania własnych talentów jak i szerokiego spektrum prezentacji swoich dokonań – tych małych i wielkich.

ACK US powstało w roku 2005, jako miejsce do twórczej pracy, eksperymentów ze sztuką i popełniania artystycznych błędów. Ma za zadanie wspierać organizacyjnie i merytorycznie działalność zespołów  twórczych – artystycznych i naukowych oraz koordynować wydarzenia kulturalne.

Pieczę nad Akademickim Centrum Kultury stanowi Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jacek Buko, prof. US

Kierownikiem jednostki jest mgr Jerzy N. Grzegorek

Wyszukiwarka

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić